Online Kişisel Gelişim Akademisi

Perşembe, Aralık 16, 2021

Online Kişisel Gelişim Akademisi

Yurtdışında yaşayan gençlerimizin potansiyellerini daha güçlü bir biçimde ortaya koyabilmelerini sağlamak, ilişkilerini profesyonel hayatın gerektirdiği sosyal davranış kuralları çerçevesinde, sağlam bir zeminde yürütmelerini sağlamalarına yardımcı olmak üzere hazırlanmış bir eğitim programıdır. Bu eğitimle birlikte gençlerimizin gerek sosyal gerekse profesyonel hayatlarında sahip oldukları etkinin artırılması ve başarılarının desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Program farklı ülkelerde eğitimde ve sosyal hayatta başarı gösteren gençlerin 18-21 Nisan 2020 tarihleri arasında 4 günlük online bir program dâhilinde eğitim almalarını öngörmektedir. Programa katılım kontenjanla sınırlıdır. Başvuru sonuçlarına ilişkin bildirimler en geç 17 Nisan 2020 tarihine kadar katılımcıların başvuru sırasında sunmuş oldukları e-posta adreslerine yapılacaktır. Ayrıca programa ilişkin bilgiler YTB sosyal medya hesapları ve www.ytb.gov.tr’de de ilan edilecektir.

Eğitime eksiksiz katılım göstererek başarıyla tamamlayan katılımcılara, program sertifikaları e-posta adresleri aracılığıyla iletilecektir.

Başvuru Koşulları

 1. Türk vatandaşı olmak veya vatandaşlıktan izinle ayrılmış olmak,
 2. Ortaöğretiminin (Lise Eğitimi) tümünü yurtdışında tamamlamış olmak
 3. 01 Ocak 1980 ve 01 Ocak 2002 tarihleri arasında doğmuş olmak.
 4. Aşağıdaki ülkelerden birinde ikamet ediyor olmak:

Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Avusturya, Avustralya, Belçika, Birleşik Krallık, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, Kanada, Norveç, İtalya.

BAŞVURULAR

Eğitime katılmak isteyen vatandaşlarımızın 8-15 Nisan 2020 tarihleri arasında;

 1. Ayrıntılı özgeçmiş
 2. Neden bu programa katılmak istediklerini anlatan bir niyet mektubu,
 3. 1 adet vesikalık fotoğraf
 4. Tüm maddeleri eksiksiz doldurulmuş başvuru formu

Ve başvuru koşullarını karşıladığını gösteren belgeler ile birlikte  kga@ytb.gov.tr e-posta adresine başvuru taleplerini iletmeleri gerekmektedir. Belirtilen süre içerisinde iletilmeyen başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

KABUL KRİTERLERİNE ETKİ EDEN HUSUSLAR

 1. Adayın eğitimine, bulunduğu ülkenin önde gelen üniversitelerinin birinde devam ediyor olması,
 2. Adayın ortaöğretim tamamlama not ortalamasının en az %70 olması (Örnek: 10 üzerinden 7 veya 4 üzerinden 2,8 not ortalaması) 
 3. Lisans eğitimine devam eden veya mezun adayların not ortalamasının en az %70 olması (Örnek: 10 üzerinden 7 veya 4 üzerinden 2,8 not ortalaması) 
 4. Adayın sivil toplum faaliyetlerine aktif olarak katılmış olması.

 

EĞİTİM PROGRAMI

Eğitimler, Türkiye saati ile 20.00-22.00 arasında katılımcılara başvuru sırasında sunmuş oldukları e-posta adresleri aracılığıyla bildirilecek link üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

18 Nisan 2020-Cumartesi/İletişim

İlk İzlenim

Kişisel İmaj

Algı Yönetimi

 

19 Nisan 2020-Pazar/Resmi İletişim Kuralları

Resmi Hayatın Özel ve Sosyal Hayattan Farkları

Kurumsal Temsil

Protokolde Giyim ve Hitap

 

20 Nisan 2020-Pazartesi/Diksiyon ve Müzakere Teknikleri

Etkili Konuşma-Diksiyon

Çalışma Hayatında Beden Dili

Müzakere Teknikleri

 

21 Nisan 2020-Salı/Mülakat Teknikleri

Etkili Sunum ve Mülakat Teknikleri

Liderlik-Yöneticilik

Soru-Cevap


İlgili Haberler

baglar
Bağlar

“Sen şimdi saf Bulgar mısın?” diyorlar. “Hayır, Türk’üm.” diye cevap veriyorum. “Ama nasıl olur… Bulgaristan’da yaşıyorsun.”

Pazartesi, 11 Aralık 2023

hafiza
Hafıza

İçecek olarak 14. yüzyılda kullanılmaya başlanan kahvenin ilk defa nasıl ortaya çıktığına dair kesin bir rivayet bulunmamakla

Salı, 05 Aralık 2023

hafiza
Hafıza

60’lı yılların sonunda Alman işverenler özellikle elektronik ve tekstil işleri için Türkiye’den kadın işçi talep etmeye başla

Salı, 05 Aralık 2023