Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
ytb-akademi
Katılımcıların Değerlendirmesiyle Balkanlar Çevrim İçi Yazı Atölyesi

Türkçe düşün, düşle, yaz şiarıyla, sürdürülebilir okur-yazarlık hedefini gerçekleştirmek için tertip edilen Balkanlar Çevrim İçi Yazı Atölyesi’nde 16 hafta geride kaldı. Alanında uzman şair ve yazarların rehberliğinde oldukça verimli geçen 16 haftayı, Balkanlar'ın dört bir köşesinden katılım gösteren isimler değerlendirdi. devamını gör..

YTB Akademi
kardes-topluluklar
Dünyanın Dört Bir Yanındaki Genç Yazarlara YTB’den Eğitim

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ve Maltepe Üniversitesi iş birliğiyle düzenlenen "Uluslararası Genç Yazarlar Akademisi"nin sertifika programı gerçekleştirildi. Program kapsamında dünyanın farklı ülkelerinden gelen 65 genç yazara yönelik; şiir, öykü, deneme ve çeviri gibi alanlarda seminer ve atölyeler tertip edildi. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, YTB Akademi
ytb-akademi
ABD ve Kanada’daki Türk Gençleri “Diaspora Savunuculuk Akademisi”nde Buluşuyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), ABD ve Kanada’daki Türk gençlerine yönelik “Diaspora Savunuculuk Akademisi” düzenliyor. Gençlerin aralarında kuvvetli bir bağ oluşturmayı hedefleyen program savunuculuk ve lobicilik konularındaki farkındalığı arttırmayı da amaçlıyor. devamını gör..

YTB Akademi, Yurtdışı Vatandaşlar
ytb-akademi
4. Uluslararası Genç Yazarlar Kurultayı'ndan Yeni Kalemler

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın destekleriyle Türkiye Yazarlar Birliği tarafından 3-5 Haziran 2022 tarihleri arasında Yalova’da 4. Uluslararası Genç Yazarlar Kurultayı düzenlendi. devamını gör..

YTB Akademi
kardes-topluluklar
YTB'den Kuzey Makedonya’da Balkan Tarih ve Kültür Akademisi

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle Ohri kentinde düzenlenen Balkan Tarih ve Kültür Akademisi'ne Balkan ülkelerinden gençler katıldı. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, YTB Akademi
duyurular
Balkan Tarih ve Kültür Akademisi

Balkan Tarih ve Kültür Akademisi, Balkanlarda bulunan soydaş ve akraba topluluk mensubu gençlerimizin kültür, sanat ve tarih birikimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenleniyor. devamını gör..

Duyurular, Kardeş Topluluklar, YTB Akademi
ytb-akademi
Yurt Dışında Yaşayan Gençler Tarih Akademisi’nde Buluşuyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) yurt dışında yaşayan ve tarih alanına ilgi duyan genç vatandaşlara yönelik “Tarih Akademisi” programı düzenliyor. Türkiye’deki tarihi mekanları yerinde keşfetmeye imkan tanıyan programa başvurular ise 1 Nisan 2022 tarihine kadar sürüyor. devamını gör..

YTB Akademi, Yurtdışı Vatandaşlar
duyurular
YTB'den Online Medya Akademisi

Online Medya Akademisi devamını gör..

Duyurular, YTB Akademi
ytb-akademi
Online Kişisel Gelişim Akademisi

Online Kişisel Gelişim Akademisi devamını gör..

YTB Akademi, Yurtdışı Vatandaşlar
duyurular
Soydaş Edebiyatı Destek Programı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı soydaş toplulukların kültürel ve edebi birikimlerinin desteklenmesi amacıyla yeni bir programı uygulamaya koyuyor. devamını gör..

Duyurular, YTB Akademi
2022
Video

YTB Haftanın Özeti

; ;