Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
Dijital Kültür Platformu
Uluslararası Öğrenciler
turkiye-burslari
Galatasaray'ın Yıldız Futbolcularından Türkiye Bursları Çağrısı

Galatasaray'ın Latin Amerikalı yıldız futbolcuları, Latin Amerikalı gençleri Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) koordinasyonunda yürütülen "Türkiye Bursları" burs programına başvurmaya çağırdı. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler
uluslararasi-ogrenciler
Yunus’u İşiten Yarenler: Uluslararası Öğrencilerin Gözünden Yunus Emre Kitabı Yayımlandı

Türkçenin kurucu şairi Yunus Emre’nin şiirlerinin ve felsefesinin Azerbaycan’dan Mısır’a, Sri Lanka’dan Irak’a, Ukrayna’dan Cezayir’e, Gürcistan’dan Özbekistan’a birbirinden farkı kültür ve coğrafyalarda yetişmiş gençlerin dimağından süzülen bir çalışma olarak Yunus’u İşiten Yarenler kitabında vücut bulması, Yunus Emre’nin çağlar aşan mesajının yerine ulaştığına da bir örnek mahiyetinde. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler
turkiye-mezunlari
Türkiye Mezunları Forumu Mezun Ödülleri Programı ile Tamamlandı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Türkiye Mezun Ödülleri programında konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, “Yurt dışından gelerek Türkiye’deki üniversitelerden mezun olmak, yalnızca bir akademik kazanım ya da kariyer yolu değildir. Türkiye’de öğrenim görmek, kendinizi evinizde hissederek dünyaya açılabilmektir” devamını gör..

Türkiye Mezunları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-mezunlari
Fahrettin Altun: “Türkiye Mezunlarıyla Gurur Duyuyoruz”

Türkiye Mezunları Forumu'nda konuşan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun , “180’nin üzerinde ülkeye yayılan 150 binin üzerinde Türkiye Mezunu ile gurur duyduklarını belirterek, “Bu, Türkiye’nin Türkiye’den büyük olduğunun açık ve net bir resmidir” dedi. devamını gör..

Türkiye Mezunları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-mezunlari
İbrahim Kalın: “Dünya’da Adalet, Barış ve İstikrar Herkes İçin Sağlanmadı”

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından gerçekleştirilen “Türkiye Mezunları Forumu”nda konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Prof. Dr. İbrahim Kalın, “YTB, Türkiye Mezunlarını burada bir araya getirmek suretiyle halka halka büyüyen bir geleneğin çok önemli bir aşamasını da hayata geçirmiş oluyor” dedi. devamını gör..

Türkiye Mezunları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-mezunlari
“Türkiye Mezunları Forumu” İstanbul’da Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde YTB tarafından gerçekleştirilen “Türkiye Mezunları Forumu” programı ile Türkiye’de farklı düzey ve alanlarda eğitim alarak dünyanın çeşitli ülkelerinde kariyerlerine devam eden ve üstün nitelikli çalışmalarıyla kendilerinden söz ettiren Türkiye Mezunları İstanbul’da buluştu. Programa 60 ülkeden 200 mezun katıldı. Forum kapsamında; Türkiye Mezunları, akademisyenler, siyasetçiler, özel sektör temsilcileri ve STK yöneticilerinin katılacağı paneller organize edildi. Bunun yanında başarılı mezunlara yönelik Mezun Ödülleri programı da forumun ikinci gününde gerçekleştirilecek. devamını gör..

Türkiye Mezunları, Uluslararası Öğrenciler
uluslararasi-ogrenciler
Dünyanın Dört Bir Yanından Türkiye Mezunları, İstanbul’da Buluşuyor!

Türkiye’de farklı düzey ve alanlarda eğitim alarak dünyanın çeşitli ülkelerinde kariyerlerine devam eden Türkiye Mezunları Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Mezunları Forumu’nda İstanbul’da buluşuyor. devamını gör..

Uluslararası Öğrenciler
turkiye-burslari
Türkiye Bursları 2023 Başvuruları Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), tarafından yürütülen ve dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde burslu olarak eğitim imkânı sunan Türkiye Bursları’nın 2023 yılı başvuruları başladı. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-mezunlari
Erbil’de Türkiye Mezunları Toplandı

Geçmiş yıllarda Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde eğitim almış mezunlarla Erbil’de bir araya gelen Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, “Irak’taki tüm unsurlardan Türkiye burslarına başvuruları bekliyoruz” diye konuştu. devamını gör..

Türkiye Mezunları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-mezunlari
Iraklı Türkiye Mezunları Bağdat’ta Buluştu

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın (YTB) destekleriyle Irak’ın başkenti Bağdat’ta Türkiye Mezunları programı gerçekleştirildi. Programa Türkiye’de; lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim almış Iraklı mezunlar katıldı. devamını gör..

Türkiye Mezunları, Uluslararası Öğrenciler
2022
Video

Türk Halk Müziği

; ;