Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren Libya’dan Gelen Heyetle Görüştü

Pazartesi, Kasım 16, 2020

Libya’nın önde gelen Amazigh, Touareg ve Tebu topluluklarının kanaat önderleri ve meclis başkanları Ankara’da Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığını (YTB) ziyaret ederek YTB Başkanı Abdullah Eren ile bir araya geldi.

Gerçekleşen görüşmede eğitim ve kültür alanlarında YTB tarafından Libya’ya sunulan katkılar ve bu alanlardaki ortak iş birliği imkanları ele alındı.

"İleride ortak çalışmalarımızı artırmayı hedefliyoruz"

YTB Başkanı Abdullah Eren, görüşmeye dair değerlendirmelerde bulundu.
Türkiye’nin Libya konusundaki duruşuna dikkat çekerek, ‘‘Türkiye’nin Libya’daki temel yaklaşımı hak ve hakkaniyetin korunmasıdır’’ .
YTB’nin de Libya’ya yönelik faaliyetlerini bu doğrultuda gerçekleştirdiğine vurgu yapan Abdullah Eren şu ifadeleri kullandı:
‘‘YTB olarak bizler de işte bu doğrultuda Libya’ya yönelik faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Dost ve kardeş ülke Libya’nın en önemli topluluklarının kanaat önderleri ve temsilcilerini kurumumuzda ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. İleride ortak çalışmalarımızı artırmayı hedefliyoruz.”


İlgili Haberler

baglar
Bağlar

Bağlar yazarları bu sayıda da Balkanlar’ın umutlarını, umutsuzluklarını; özlemlerini, kavuşmalarını; yolculuklarını ve varış

Cuma, 19 Temmuz 2024

kardes-topluluklar
Kardeş Topluluklar

YTB tarafından Balkanlar’da çağdaş dönemde ortaya çıkan düşüncenin süreli yayınlar üzerinden ele alınması amacıyla hazırlanan

Perşembe, 11 Temmuz 2024

telve
Telve

Kahvemin telvesine dalmış, Ulu Cami’den gelen gür cuma selasını dinlerken Bursa’nın tarihî dokusunda dokunmuş göçmen ailelerd

Salı, 09 Temmuz 2024