Dijital Kültür Platformu KAPAT


;
Dijital Kültür Platformu
Türkiye Bursları
turkiye-burslari
İletişim Yüzyılında Medya Akademisi TRT İş Birliğinde Edirne’de Gerçekleştirildi

Türkiye Bursları kapsamında eğitim alan ve medya sektörüne ilgi duyan uluslararası öğrencilere yönelik düzenlenen medya akademisi programının ikincisi, YTB Edirne Ofisi'nde gerçekleştirildi. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler, YTB Akademi
kardes-topluluklar
Kıbrıs Türkü "Şampiyon Melekler" Anısına YTB'den Özel Kontenjan

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC) voleybol turnuvasında temsil etmek için Adıyaman'a gelen ve 6 Şubat tarihinde yaşanan depremde hayatlarını kaybeden “Şampiyon Melekler” anısına Türkiye Bursları kapsamında özel bir kontenjan oluşturdu. devamını gör..

Kardeş Topluluklar, Türkiye Bursları
turkiye-burslari
Galatasaray'ın Yıldız Futbolcularından Türkiye Bursları Çağrısı

Galatasaray'ın Latin Amerikalı yıldız futbolcuları, Latin Amerikalı gençleri Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) koordinasyonunda yürütülen "Türkiye Bursları" burs programına başvurmaya çağırdı. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-burslari
Türkiye Bursları 2023 Başvuruları Başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), tarafından yürütülen ve dünyanın dört bir yanından uluslararası öğrencilere Türkiye’nin seçkin üniversitelerinde burslu olarak eğitim imkânı sunan Türkiye Bursları’nın 2023 yılı başvuruları başladı. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-burslari
YTB’nin Faaliyetleri Afrika Basınında Geniş Yankı Buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20-22 Şubat 2022 tarihlerinde Afrika ülkelerine gerçekleştirdiği çalışma ziyaretleri kapsamında YTB’nin faaliyetleri bölgedeki medyada geniş yer buldu. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-burslari
Türkiye, Afrika’nın Geleceğine Yatırım Yapıyor

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 20-23 Şubat tarihleri arasında temaslarda bulunduğu Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Senegal ve Gine Bissau'ya yönelik; diaspora, eğitim, akademi, medya ve Türkçe alanlarında pek çok faaliyet yürütürken aynı zamanda ilişkilerin ilerlemesine ve ivme kazanmasına katkı sağlıyor. devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler
turkiye-burslari
Erdoğan, Millet Kütüphanesi'nde Afrikalı Öğrencileri Ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi vesilesiyle Türkiye’de eğitim gören ve bir kısmı “Türkiye Burslusu” Afrikalı gençlerle Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde bir buluşma gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, buluşmada “Ülkelerine döndüklerinde Türkiye’nin fahri temsilcileri olacak bu gençlerimizin samimiyetinden büyük bir bahtiyarlık duyuyorum.” ve “YTB ile dünyaya Türkiye’yi açma, dünyayı da Türkiye’ye açma gayreti içerisinde olduk.” açıklamalarında bulundu. devamını gör..

Türkiye Bursları, Kardeş Topluluklar
turkiye-burslari
YTB'den Afrika'ya Yönelik İnsan Odaklı Projeler

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Türkiye’nin Afrika ülkelerine yönelik çok boyutlu dış politikası çerçevesinde; ticaret hacminden siyasi diyalog mekanizmalarına, eğitim çalışmalarından ekonomik yatırımlara kadar pek çok alanda önemli faaliyetlerde bulunuyor. Bu faaliyetler kapsamında YTB, Afrika’nın geleceğini inşa edecek insan kaynağının yetişmesi ve Türkiye ile kıta arasında; siyasi, insani, ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişmesi için her yıl çeşitli projeler hayata geçiriyor. Örneğin YTB, "Türkiye Bursları" kapsamında 2012-2021 yılları arasında 54 Afrika ülkesinden toplamda 12 bin 600 öğrenciye yüksek öğrenim bursu vermişti ve Türkiye Bursları Programı kapsamında ise 54 Afrika ülkesinden toplamda 3 bin 29 öğrenci ülkemizdeki eğitim kurumlarından mezun olmuştu. devamını gör..

Türkiye Bursları
ytb-bulten
Abdullah Eren, YTB’nin Afrika çalışmalarına dikkat çekti

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren’in III. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi kapsamında kaleme aldığı makale Gana’nın en önemli medya kuruluşlarından Ghananews’de yayımlandı. Eren makalesinde Türkiye’nin “birlikte kalkınma ve birlikte büyüme” ilkesiyle “kazan-kazan” merkezli açılımına dikkat çekerken; YTB’nin Afrika kıtasına yönelik çalışmalarına vurgu yaptı. devamını gör..

YTB Bülten, Uluslararası Öğrenciler, Türkiye Bursları
turkiye-burslari
Uluslararası Öğrenciler Gözüyle 15 Temmuz

devamını gör..

Türkiye Bursları, Uluslararası Öğrenciler, Duyurular
Video

YTB Haftanın Özeti

; ;