4.Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi Nevşehir’de Yapılacak

Cuma, Ağustos 20, 2021

4.Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi 22 – 24 Kasım tarihleri arasında İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) işbirliğinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde Nevşehir’de düzenlenecektir.

        4.Uluslararası Öğrenciler Sosyal Bilimler Kongresi 22 – 24 Kasım tarihleri arasında İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) işbirliğinde Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ev sahipliğinde Nevşehir’de düzenlenecektir.

            Kongrenin teması “Göç ve Mültecilik” olarak belirlenmiş olup uluslararası öğrenciler sosyal bilimlerin çeşitli disiplinlerinde tarihsel ve güncel konuları ele alan bildiriler sunulabilecektir. Kongrede Ekonomi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Sosyoloji, İnsan Hakları, Diaspora, Göç, Mülteciler, Edebiyat, Felsefe, İletişim, Hukuk, Sosyal Politikalar alanlarının yanı sıra sosyal bilimlerin diğer bilim dallarına ait bildiriler kabul edilecektir.

            Program kapsamında çeşitli kültürel, sosyal ve müzikal etkinliklerin yer alması öngörülmekte olup, kongre sonunda içerisinde sonuç raporu ve bildirilerin yer alacağı kitapçık hazırlanacaktır.

 

 


İlgili Haberler

kardes-topluluklar
Kardeş Topluluklar,Uluslararası Öğrenciler,Yurtdışı Vatandaşlar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da soydaş ve akraba topluluklar

Salı, 09 Nisan 2024

baglar
Bağlar

Kudüs bütün İbrahimî dinlerin ortak mekânı ve mirası... Yüzyıllar boyunca bu ortak mirasa saygıda kusur etmeyen bölgenin Müsl

Cuma, 05 Nisan 2024

duyurular
Duyurular,Yurtdışı Vatandaşlar

2024 Yılı Türkçe Saati Destek Programı

Cuma, 05 Nisan 2024