Genç Girişimciler Sahada Eğitim Programı Ankara’da Gerçekleştirildi

Perşembe, Mart 21, 2024

YTB tarafından yürütülen “Genç Girişimciler Sahada! Eğitim Programı" 4 ülkeden 21 katılımcı ile gerçekleştirildi. Programda katılımcılar uluslararası iş birliği ve girişimcilik konularında deneyimler kazandı.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye Ulusal Ajansı desteği ile yürütülen Genç Girişimciler ve Güçlendirme Projesi kapsamında düzenlenen "Genç Girişimciler Sahada! Eğitim Programı" 5-11 Mart 2024 tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirildi. Programda 4 ülkeden 21 katılımcı yer aldı.
Eğitim programı boyunca katılımcılara alanında uzman isimler tarafından çeşitli eğitimler ve seminerler verildi. Ayrıca Ulusal Ajans temsilcileriyle Erasmus+ hakkında soru-cevap oturumu tertip edildi. Katılımcılar YTB Başkanı Abdullah Eren ile de bir araya geldi. Eren toplantıda katılımcıların sorularını cevapladı. Bunun yanında KOSGEB tarafından “Girişimcilere yönelik teşvikler ve destekler” konulu seminer organize edildi. Projenin sonunda ise katılımcılara sertifikaları takdim edildi.


İlgili Haberler

kardes-topluluklar
Kardeş Topluluklar,Uluslararası Öğrenciler,Yurtdışı Vatandaşlar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da soydaş ve akraba topluluklar

Salı, 09 Nisan 2024

baglar
Bağlar

Kudüs bütün İbrahimî dinlerin ortak mekânı ve mirası... Yüzyıllar boyunca bu ortak mirasa saygıda kusur etmeyen bölgenin Müsl

Cuma, 05 Nisan 2024

duyurular
Duyurular,Yurtdışı Vatandaşlar

2024 Yılı Türkçe Saati Destek Programı

Cuma, 05 Nisan 2024