YTB'den Kuzey Makedonya’da Balkan Tarih ve Kültür Akademisi

Pazartesi, Temmuz 4, 2022

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteğiyle Ohri kentinde düzenlenen Balkan Tarih ve Kültür Akademisi'ne Balkan ülkelerinden gençler katıldı.

Kuzey Makedonya’da Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın desteği ve Köprü Derneği işbirliğiyle "Balkan Tarih ve Kültür Akademisi" seminerleri düzenlendi.

5 gün süren seminerlerde Osmanlı medeniyeti, tarihi ve kültürü farklı alt başlıklar altında ele alındı.

Eğitimlerle Türkiye İle Olan İlişiklerini Güçlendiriyoruz


YTB Başkanı Abdullah Eren, "Balkanların farklı ülkelerinden üniversite eğitimi alan gençlerin müfredat dışı eğitimlerle hem Türkiye ile olan ilişiklerini güçlendiriyoruz hem ekonomiden siyasete, kültür sanattan tarihe, girişimcilikten spora kadar farklı alanlarda kardeşlerimize katkı sağlamaya gayret ediyoruz" dedi.

Ohri kentinde düzenlenen seminerlerde Balkan ülkelerinden çok sayıda katılımcı yer aldı. Seminer sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edildi.


İlgili Haberler

baglar
Bağlar

“Sen şimdi saf Bulgar mısın?” diyorlar. “Hayır, Türk’üm.” diye cevap veriyorum. “Ama nasıl olur… Bulgaristan’da yaşıyorsun.”

Pazartesi, 11 Aralık 2023

hafiza
Hafıza

İçecek olarak 14. yüzyılda kullanılmaya başlanan kahvenin ilk defa nasıl ortaya çıktığına dair kesin bir rivayet bulunmamakla

Salı, 05 Aralık 2023

hafiza
Hafıza

60’lı yılların sonunda Alman işverenler özellikle elektronik ve tekstil işleri için Türkiye’den kadın işçi talep etmeye başla

Salı, 05 Aralık 2023