YTB Tarafından Kıbrıs’ın Gönül Dili Kıbrıs İlahileri Konseri Lefkoşa’da Düzenlendi

Cuma, Mart 29, 2024

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından derlenen "Kıbrıs'ın Gönül Dili: Kıbrıs İlahileri" Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen muhteşem bir konserle dinleyicisiyle buluştu. KKTC'deki kültürel mirasımızın önemli bir parçası olan Kıbrıs ilahileri, Ahmet Özhan ve ekibinin yorumuyla hayat buldu.

YTB’nin desteğiyle Kıbrıs'ta yaşamış mutasavvıf ve şairlerin eserleri derlenerek “Kıbrıs'ın Gönül Dili- Kıbrıs İlahileri” isimli kitapta toplandı. Hakan Alvan emekleriyle YTB yayını olarak hazırlanan Kıbrıs'ın Gönül Dili Kıbrıs İlahileri eseri, mutasavvıf ve şairlerin biyografilerini, eserlerini, eserlerin notalarını ve seslendirilmiş hallerinin karekodlarını barındırıyor.
Büyük bir emek ve özveri ile hazırlanan bu ilahiler YTB tarafından Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen muhteşem bir konserle dinleyicisiyle buluştu.  “Kıbrıs’ın Gönül Dili Kıbrıs İlahileri” Konseri, sanatçı Ahmet Özhan ve ekibi tarafından icra edildi. Konsere KKTC Meclis Başkanı Zorlu Töre, YTB Başkanı Abdullah Eren, Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu’nın yansıra çok sayıda dinleyici katılım sağladı.


İlgili Haberler

kardes-topluluklar
Kardeş Topluluklar,Uluslararası Öğrenciler,Yurtdışı Vatandaşlar

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) her yıl olduğu gibi bu Ramazan ayında da soydaş ve akraba topluluklar

Salı, 09 Nisan 2024

baglar
Bağlar

Kudüs bütün İbrahimî dinlerin ortak mekânı ve mirası... Yüzyıllar boyunca bu ortak mirasa saygıda kusur etmeyen bölgenin Müsl

Cuma, 05 Nisan 2024

duyurular
Duyurular,Yurtdışı Vatandaşlar

2024 Yılı Türkçe Saati Destek Programı

Cuma, 05 Nisan 2024